Mega Drop Down Menu

PTM 100

Ürün Dokümanları  PTM 100

PTM 100 Çek Baskısistemi (Darbeli Personalizasyon + Darbeli MICR Kodlama)

PTM tümü darbeli çek baskı sistemleri, sürekli formların üzerine orta ölçekli miktarlarda personalizasyon ve MICR kodlama yapmak üzere tasarlanmıştır. Bu sistemde, müşteri isimleri ve şube isimleri gibi bilgiler için darbeli bir metin yazıcı ile yüksek güvenlik ve kalitede E13B kod satırı için darbeli bir MICR tanurlu yazıcı biraraya getirilmiştir.

 

Sistemde, zemin baskısı yapılmış sürekli form haldeki çek kağıdı kullanılmaktadır.

 

Yazıcılar, senkronizasyonu sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış arabirimler kullanan standart bir kişisel bilgisayarın (PC) kontrolu altında birbirleri ile bağlantılı olarak çalışırlar.

 

Sistemde kullanılan metin yazıcı, darbeli bir satır yazıcıdır. Bu yazıcıda baskı hızı, istenilen baskı kalitesine bağlı olarak 800 ile 2000 lpm arasında değişmektedir. Yazıcı üzerinde az sayıda hareketli parça bulunup, keskin dönüşlere sahip olmayan düz bir kağıt yolu vardır. Bunun sonucunda ortaya, sağlam, güvenilir ve ağır iş yüklerinin rahatlıkla üstesinden gelen bir yazıcı çıkmıştır. İşletme maliyeti düşüktür –bir adet ribbon ile baskı kalitesine bağlı olarak 25-90 milyon karakter basılabilir (NLQ baskı kalitesinde yaklaşık 100.000 çek yaprağı).

 

MICR tanburlu yazıcıda, ANSI ve tüm diğer uluslararası standartlara tamamıyla uygun E13B veya CMC7 kod satırları elde etmek üzere çekiçli darbe teknolojisi ve tümü transfer edilen manyetik şeritler kullanılmaktadır. Fluoresanlı ve indelible (kağıda nüfuz eden kırmızı mürekkepli) özelliklere sahip şeritler ile gizli mürekkepli şeritler, çekte sahteciliği tamamen önleyebilmektedir.

 

PTM tümü darbeli çek baskı sistemi kapasitesi saatte yaklaşık 6500 yaprak çektir.(bu kapasite, tek kolonlu baskıda 3” yüksekliğindeki çek üzerinde tek kodlama satırı ve maksimum 7 satır personalizasyon bilgisi olduğu varsayılarak hesaplanmıştır)

 

Özellikler

  • Sürekli form üzerinde çek personalizasyonu ve MICR kodlama
  • Yüksek hızlı, darbeli personalizasyon + darbeli MICR kodlama
  • Tümü transfer edilen manyetik şeritler kullanılarak elde edilen yüksek güvenlikli E13B veya CMC7 kod satırları

  • Kişisel bilgisayar (PC) ile kontrol
  • Çek başına düşük tüketim malzemesi maliyeti

© 1993 - 2018  PROTEM Elektronik Makina San. Tic. A.Ş. |  info@protem.com.tr   Kuzguncuk Mah. Rasimağa Sok. No: 7/1 Nakkaştepe Üsküdar - İstanbul  Tel:+90 216 530 3700  Fax:+90 216 530 3715