Mega Drop Down Menu

REIS CC 2000

Ürün Dokümanları  REIS CC 2000

REIS CC 2000 HIZLI KARIŞIK MADENİ PARA SAYMA MAKİNASI

Genel Tanım
CC 2000 özellikle banka veznelerinde, süpermarketler, büyük mağazalar gibi ticari işletmelerde kullanılabilen farklı kıymetteki karışık madeni paraları değer ve adet olarak sayan bir sayma makinasıdır. Hazneye konulan tüm madeni paralar sayıldığı gibi, istenildiği takdirde istenilen tek bir para cinsi de sayılarak diğerleri ayrı bir hazneye yönlendirilir.  Para sayımı ve algılanması REIS tarafından geliştirilen RCDS  (Reis Para Tanıma Sistemi) yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Bu sayede sahte ve yabancı paralar büyük bir hassasiyetle tespit edilir. CC 2000 sadece madeni para sayımında değil, jeton ve benzeri diğer materyallerin de sayımında mükemmel sonuç verir.

RCDS  ile Farklı Para Birimlerinin Tanımlanması
CC 2000’nin en önemli özelliklerinden biri olan RCDS, makine çıkışından önce bir sensör aracılığıyla para çapı, kalınlığı ve alaşımının elektronik olarak tespit edilmesini  sağlayan  bir madeni para tanıma sistemidir.  Bu sistemde makinada sayılacak paraların önceden fabrikada ayarlanması gerekmez. Makinanın “kendi kendine öğrenme modu” bulunduğundan her türlü madeni para veya jeton makina kullanıcısı tarafından kolaylıkla makinaya tanıtılabilir. Böylece tedavüle çıkacak yeni madeni paralar ve sayılmak istenen jeton ve benzeri diğer materyaller de makinaya kolaylıkla tanıtılabilir. Ayrıca bu sistem sayesinde para sıkışması, sayma ve tasnifle ilgili yaşanan sıkıntılar tamamen sona ermekte, sahte ve yabancı paralar hatasız bir şekilde tespit edilebilmektedir.

Kullanım Rahatlığı
Makina üzerindeki LCD ekranda madeni para tipine göre gün içindeki genel toplam, her bir para cinsinin adedi / değeri, vb bilgiler görülür. Makina minimum düzeyde servis ve bakım işine ihtiyaç duyar.

Kullanışlı Aksesuarlar
Makinaya birçok başka uygulama eklemek mümkündür; Para torbalarına dolum yapabilmek için aparat, para tüpleri, tüp tutucular, uzak ekran, vs. Harici bir yazıcı bağlamak için arabirim mevcuttur.

 

Teknik Özellikler

Model Referansı

CC 2000

Hız

Dakikada 2500 adede kadar

Besleme Haznesi Kapasitesi

Yaklaşık 3,5 litre (sürekli beslenebilir)

Tespit Sistemi

RCDS (Reis Para Tespit Sistemi)

Opsiyonlar

- Red çekmecesi yerine torba aparatı
- İki kanallı torba aparatı

Boyutlar / Ağırlık

500 x 475 x 345 mm (GxDxY) / 40 kg.

Güç Kaynağı

230 V AC, 50 Hz, 500 W

Ortam sıcaklık ve nem koşulları

10-40 C, %30-75 (yoğunlaşmamış)

Gürültü

65 dB (A) (0,25 m mesafe – 1,5 m yükseklikte)

 


© 1993 - 2018  PROTEM Elektronik Makina San. Tic. A.Ş. |  info@protem.com.tr   Kuzguncuk Mah. Rasimağa Sok. No: 7/1 Nakkaştepe Üsküdar - İstanbul  Tel:+90 216 530 3700  Fax:+90 216 530 3715