Mega Drop Down Menu

REIS CC 1302

Ürün Dokümanları  REIS CC 1302

REIS CC 1302 KARIŞIK MADENİ PARA SAYMA MAKİNASI

Genel Tanım
CC 1302 ağırlıklı olarak küçük ve orta ölçekli bankalar, süpermarketler, büyük mağazalar gibi ticari işletmelerde kullanılabilen farklı kıymetteki karışık madeni paraları değer ve adet olarak sayan bir sayma makinasıdır.

Hazneye konulan tüm madeni paralar sayıldığı gibi, istenildiği takdirde istenilen tek bir para cinsi de sayılarak diğerleri ayrı bir hazneye yönlendirilir.  Para sayımı ve algılanması REIS tarafından geliştirilen RCDS  (Reis Para Tanıma Sistemi) yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Bu sayede sahte ve yabancı paralar da tespit edilir. CC 1302 sadece madeni para sayımında değil, jeton ve benzeri diğer materyallerin de sayımında mükemmel sonuç verir.

RCDS  ile Farklı Para Birimlerinin Tanımlanması
CC 1302'nin en önemli özelliklerinden biri olan RCDS, makine çıkışından önce bir sensör aracılığıyla para çapı, kalınlığı ve alaşımının elektronik olarak tespit edilmesini  sağlayan  bir madeni para tanıma sistemidir.  Bu sistemde makinada sayılacak paraların önceden fabrikada ayarlanması gerekmez. Makinanın "kendi kendine öğrenme modu" bulunduğundan her türlü madeni para veya jeton makina kullanıcısı tarafından kolaylıkla makinaya tanıtılabilir. Böylece tedavüle çıkacak yeni madeni paralar ve sayılmak istenen jeton ve benzeri diğer materyaller de makinaya kolaylıkla tanıtılabilir. Ayrıca bu sistem sayesinde para sıkışması, sayma ve tasnifle ilgili yaşanan sıkıntılar tamamen sona ermekte, sahte ve yabancı paralar hatasız bir şekilde tespit edilebilmektedir.

Kullanım Rahatlığı
Makina üzerindeki 8 haneli LED ekranda madeni para tipine göre gün içindeki genel toplam, her bir para cinsinin adedi / değeri, vb bilgiler görülür. Makina minimum düzeyde servis ve bakım işine ihtiyaç duyar.

Kullanışlı Aksesuarlar
Makinaya birçok başka uygulama eklemek mümkündür; Para tüpleri, tüp tutucular, uzak ekran, vs. Harici bir yazıcı bağlamak için arabirim mevcuttur.

 

Teknik Özellikler

Model Referansı

CC 1301

Hız

Dakikada 600 adede kadar

Besleme Haznesi Kapasitesi

Çapa göre yaklaşık 500 - 1000 adet para (sürekli beslenebilir)

Tespit Sistemi

RCDS (Reis Para Tespit Sistemi) ile paranın çap, kalınlık ve alaşımına göre

Opsiyonlar

- Harici ekran - Tüp dolum aparatı

Boyutlar / Ağırlık

400 x 210 x 355 mm (GxDxY) / 20 kg.

Güç Kaynağı

230 V AC, 50 Hz, 110 W

Ortam sıcaklık ve nem koşulları

10-40 C, %30-75 (yoğunlaşmamış)

Gürültü

70 dB (A) (0,25 m mesafe – 1,5 m yükseklikte)

 


© 1993 - 2018  PROTEM Elektronik Makina San. Tic. A.Ş. |  info@protem.com.tr   Kuzguncuk Mah. Rasimağa Sok. No: 7/1 Nakkaştepe Üsküdar - İstanbul  Tel:+90 216 530 3700  Fax:+90 216 530 3715